• Timp liber
  • Transport, Auto
  • Turism
Recomandă pe facebook
Liga a IV-a. Victorie categorică pentru Arieşul Mihai Viteazu PDF Imprimare Email
Scris de Ziarul 21
Marţi, 06 Septembrie 2011 13:06
ariesul mihai viteazuSomeşul Gilău – Arieşul Mihai Viteazu 0–5 (0-2)
Arieşul Mihai Viteazu a obţinut o victorie categorică în primul joc din acest sezon. Elevii lui Alexandru Costişor au deschis scorul în minutul 22, graţie reuşitei lui Varga, iar două minute mai târziu Ionuţ Mercean a înscris pentru 0-2 şi a stabilit scorul la pauză.
După reluarea partidei, echipa vizitatoare a continuat să pună probleme la poarta celor din Gilău. În minutul 62, Varga a înscris pentru 3-0, iar Boboia şi-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 85.
Scorul final a fost stabilit în minutul 90, graţie golului marcat de Papalan.
În meciul echipelor de juniori Arieşul Mihai Viteazu s-a impus cu 3 – 2, prin golurile semnate de Revnic (28), A. Varga (43), Haneş (65). Pentru formaţia din Gilău a marcat Andrei Moldovan.

Arieşul Mihai Viteazu: Barta – Brădean, V. Mercean, Sin, Sechereş – Nemeş, Moisă (min.74, B. Boboia), C. Imbuzan, I. Mercean (min.67, Papalan) – Varga (min.65,Onacă), Goia(min.65, Hidişan).
Antrenor: Alexandru Costişor