Recomandă pe facebook
„Viruşii verzi” au răpus „vulturii roşii” PDF Imprimare Email
Scris de Ziarul 21
Marţi, 06 Septembrie 2011 13:06
ariesul-sanatateaSănătatea Cluj a învins Arieşul Turda cu 5-1 şi s-a calificat în şaisprezecimile de finală ale Cupei României la fotbal. Florin Fabian a trimis în teren echipa de juniori.
Sănătatea Cluj a deschis scorul în minutul 10, graţie reuşitei lui Hoca. Ghiorma a majorat diferenţa în minutul 28, iar Gaspar a stabilit scorul la pauză. În repriza secundă «viruşii verzi» au continuat să conducă ostilităţile în teren. A. Pop l-a lăsat fără replică pe Ilea în minutul 75, iar Sărmăşan a înscris pentru 5-0 în minutul 91. Scorul final a fost stabilit în minutul 93, Petruş marcând golul de onoare al oaspeţilor. În turul următor, clujenii vor înfrunta o formaţie din Liga 1.

Sănătatea Cluj: Pâglişan-Hoca (min.46 Trif), Şoş, Sărmăşan (min.46, A. Pop), Kiss(min.71, Claudiu Rus)- Albu, Simioancă, Ghioarma, Nicula- Gaspar, Rus.

Arieşul Turda: Ilea- Marincean (min.71, Petruş), Soporan, Apa, Oros-Koszta, V.Rus, Pall-Ceava (min.76 Ilea), Jisa, David (min.81, Fister).